jedlo Vikingov

V minulosti som sa inšpiroval majstrom kalisteniky, talentovaným chlapíkom, ktorý si hovorí LittlebeastM, vlastným menom Metin Dabak. Tento mladý chalan je neuveriteľne geneticky nadaný čo sa týka sily. Okrem toho, že perfektne zvláda pokročilé gymnastické polohy a cviky tzv. weighted kalisteniky (cvičenie s prídavnou záťažou), taktiež cvičí základné cviky s činkami akými sú veľmi ťažké drepy, mŕtve ťahy, vzpieranie či Military Press. Tento muž sa snaží stravovať prirodzene, zdravo no zároveň minimalisticky. Niektoré jeho tréningové ale hlavne stravovacie rady som si zobral k srdcu. Keď prezentoval nátierku s avokádom a sardinkami ako jedlo vikingov, hneď ma to oslovilo a musel som ju vyskúšať. Je to už pár rokov dozadu, no tento recept si zvyknem pravidelne robievať. Toto jedlo Vám dodá všetky potrebné živiny, ktoré k ťažkému tréningu potrebujete.

Jedlo Vikingov – jednoduchá nátierka

Hneď na začiatku podotýkam, že v tomto recepte nebudeme nič variť. Jedná sa o jednoduchú nátierku, na ktorú potrebujeme iba zopár ingrediencií. Hotová bude približne za 20 minút no a samozrejme nemusíte sa striktne držať receptu, upraviť si ju môžete podľa vlastnej chuti.

Na prípravu jedla Vikingov potrebujeme:

  • Zrelé mäkké avokádo – 1 kus
  • Sardinky v oleji – 1 plechovka
  • Cibuľa – 1 stredne veľký kus
  • Horčica – 1-2 lyžičky
  • Soľ – 1/2 lyžičky

Dosť malý zoznam ingrediencií čo poviete? Z tohto zoznamu vám je už určite jasný aj postup prípravy. Jednoducho všetky tieto ingrediencie zmiešame dohromady.

Postup prípravy

  1. Avokádo si prerežeme na polovicu a vydlabeme ho lyžičkou do misky
  2. Z plechovky sardiniek zlejeme olej a pridáme ich k avokádu
  3. Na drobno nakrájanú cibuľku taktiež pridáme k avokádu a sardinkám
  4. Nakoniec pridáme dve lyžičky horčice a osolíme
  5. Všetko dohromady dôkladne premiešame a môžeme nechať približne 30-60 minút odstáť, aby sa všetky chute spojili

Jednoduchá nátierka, ktorú môžeme považovať za jedlo Vikingov je hotová. Môžeme ju podávať s čerstvým, domácim kvaskovým chlebíkom alebo iným pečivom. Jedlo vikingov obsahuje kvalitné tuky pochádzajúce z avokáda a sardiniek. Tie obsahujú tiež kvalitné bielkoviny. Prajem dobrú chuť.

jedlo Vikingov
Jedlo Vikingov – nátierka z avokáda a sardiniek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *